Dėl apdovanojimo žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi

2015 m. rugsėjo 12 d. kilus gaisrui daugiabučiame gyvenamajame name adresu Saulėlydžio g. 3, Rukų k., Stoniškių sen., Pagėgių sav., gyventojai Haroldas Žymantas ir Darius Vykertas pirminėje gaisro plitimo stadijoje išgelbėjo iš ugnies ir dūmų apimto namo bei jo gyvenamųjų patalpų 2-o aukšto judėjimo negalią turinčią O. D. (gim.1937 m.), o iš 1-o aukšto - taip pat judėjimo negalią turinčias A. A. (gim.1946 m. ) ir M. S. (gim.1939 m.). Šio gaisro kilimo metu Haroldas Žymantas viešėjo pas draugą Darių Vykertą, gyvenantį Saulėlydžio g. 1, Rukų k., Stoniškių sen., ir tvarkė jo asmeninio kompiuterio programinę įrangą. Išgirdę riksmus kieme ir pamatę kilusį gaisrą, vyrai nedelsė. Haroldas Žymantas atsinešė kopėčias, užlipo į 2-ą aukštą ir išnešė O.D. 

Iš buto bei kartu su Dariumi Vykertu padėjo jai saugiai kopėčiomis pasiekti žemę. Tuomet Haroldas Žymantas nuėjo į 1-o aukšto butus, kur radęs A. A. ir M. S. jas iškėlė ant palangės, o atvykęs Stoniškių ugniagesių komandos ugniagesys gelbėtojas Simas Klymantas šias moteris nunešė toliau nuo degančio namo. Po to Darius Vykertas apieškojo visus 1-o aukšto kambarius: neaptikęs daugiau žmonių, išnešė du buitinių dujų balionus.  Vėliau vyrai padėjo ugniagesiams išgabenti asmeninius vertingiausius gyventojų daiktus iš uždūmintų butų.

Išplitus gaisrui išdegė visos 2-o aukšto gyvenamosios patalpos, visos 1-o aukšto patalpos buvo stipriai uždūmintos, dėl ko buvo kilęs realus pavojus tiek patalpose buvusių gyventojų, tiek paties gelbėtojo gyvybei. Pažymėtina, kad Haroldas Žymantas ir Darius Vykertas, rizikuodami savo gyvybėmis bei rodydami neeilinę drąsą, savo veiksmais išgelbėjo gyventojų gyvybes nuo neišvengiamo ugnies ir dūmų poveikio.

Tauragės aps. PGV informacija

Griežtai draudžiama Pagėgiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Pagėgiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Pagėgiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.85.10.62.

Rašyti

Portalo Pagėgiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Pagegiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite