Žygis per Lietuvą kels žmones didžiausiam Šimtmečio šventės įvykiui

Pasibaigusoficialioms atkurtos Lietuvos 100-mečio iškilmėms, TV laidų vedėja EditaMildažytė kartu su Dainų šventės rengėjais išsiruošė į žygį per Lietuvą „Vardantos“. Jo tikslas – uždegti mūsų šalies žmones tikroms šventinėms linksmybėms, kuriosapogėjų pasieks vasarą, didžiausiame Šimtmečio minėjimo renginyje Dainųšventėje. Žmones ji telks ir dar vienai ypatingai misijai – pakviesti 4 milijonuslietuvių iš viso pasaulio liepos 6-ąją kartu giedoti Šimtmečio „Tautiškągiesmę”. Žygis startuos kovo 11-ąją Pasvalyje.

 „Per 100 metų iš Lietuvos išvyko ir povisą pasaulį pasklido daugiau nei milijonas lietuvių. Sakoma, kad visur sutiksižvirblį ir lietuvį. Kiekvienas iš mūsų pažįsta bent po vieną, kuris gyvenaužsienyje, taigi žygio metu turėsim progą visus juos pakviesti Šimtmečio proga jungtisį bendrą chorą. Jei mums pavyks pakviesti 4 milijonus, tai bus svarbusįrodymas, kad žmonių, kurių širdyse dega meilė Lietuvai, pasaulyje yra daugiaunei kada manėme“, – sakė E. Mildažytė.

Po šventės Pasvalyje ateinančiaissavaitgaliais žygis dar aplankys Radviliškį, Lazdijus, Marijampolę, Tauragę, Telšius,Uteną.           

„Mūsųsusitikimuose bus visko – ir šokių, ir dainų, ir apsikabinimų, ir priesaikų, irkarštos arbatos. Pažadu ir vieną kitą siurprizą. Svarbiausia – ateikite atviriir įsileiskite Šimtmečio šventę į savo širdį“, – kvietė laidų vedėja.

Kovo 11-ąją, 12 val., į PasvalioVytauto Didžiojo aikštę su žygiu senoviniais automobiliais atvyks iš šio kraštokilęs poetas Vladas Braziūnas, scenoje koncertuosPasvalio mišrus choras „Canticum novum“, jaunimo grupė „Marabu Band”, o smagiaipašokti kvies rajono folkloro kolektyvai, kurie jau atrinkti vasaros Dainųšventei.

„Dainųšventė – tai ne kelių dienų renginys Vilniuje, tai – kasdienis, nenutrūkstantisprocesas, kuriame dalyvauja tūkstančiai žmonių. Kiekvienais metais Lietuvojevyksta regioninės dainų šventės, pasaulio lietuviai jas rengia Amerikoje,Kanadoje, Australijoje. Žmonės buriasi, mokosi dainų ir šokių, repetuoja, jaudinasi,dalyvauja atrankose. Norime, kad ši nuotaika neliktų vien repeticijų salėse,bet pasklistų po miestų gatves ir aikštes, užkrėstų visus žmones švęsti,linksmintis ir augintų tą bendrumo jausmą iki pat vasaros susitikimo sostinėje“,– sakė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Į Šimtmečio dainų šventę kaip niekadgausiai įsitraukė vietos bendruomenės, Lietuvoje gyvenančios tautinės bendrijos, laukiamair per 1700 pasaulio lietuvių. Šventėje dalyvauti bus galima ne tik gyvai –kiekvienas lietuvis, kad ir kur gyventų, galės jungtis prie kulminacinėsšventės akimirkos – „Tautiškos giesmės” giedojimo visame pasaulyje liepos6-ąją.Žygį per Lietuvą „Vardan tos“organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir iniciatyva„Lietuva 4.000.000“, bendradarbiaudami su miestų kultūros centrais irsavivaldybėmis.  

Griežtai draudžiama Pagėgiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Pagėgiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Pagėgiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.85.10.62.

Rašyti

Portalo Pagėgiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Pagegiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Mikroautobusui buvo parūpinti du, įtariama, suklastoti registracijos liudijimai

Panemunės punkte Pagėgių pasieniečiai sulaikė Rusijos pilietį, mikroautobuso „Fiat Ducato“ savininką. Patikros metu rasti du, įtariama, su...

Knygnešių keliais — MISIJA ĮMANOMA!

2019 m. gegužės 7 d. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus kiemas buvo pilnas linksmo mokinių šurmulio. Čia vyko teatralizuotas eduka...