Užmerkęs akis kontrabandai muitininkas užsidirbo teistumą

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl Klaipėdos teritorinės muitinės inspektoriaus, piktnaudžiavusio tarnybine padėtimi ir padėjusio kontrabandai patekti į mūsų šalį. Šioje byloje kaltinamuoju taip pat buvo pripažintas ir puspriekabės vairuotojas, nelegaliai į mūsų šalį gabenęs cigaretes. Muitinės pareigūną, kaip prokurorė ir prašė, teismas pripažino kaltu ir skyrė jam beveik 19 tūkstančių eurų baudą, kurią jis privalės sumokėti per metus. Teismas savo nuosprendžiu Klaipėdos teritorinės muitinės inspektoriui taip pat atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje 3 metus. Kontrabanda cigaretes gabenusiam vairuotojui skirta beveik 9 su puse tūkstančių eurų bauda.

Bylos duomenimis, 2016 metais Klaipėdos teritorinės muitinės inspektorius, susitarė su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, kad šis atvykus tam tikrai transporto priemonei ją patikrins mobilia rentgeno kontrolės sistema, tačiau muitinės Elektroninio žurnalo informacinėje sistemoje pažymės, kad neatitikimų nerasta ir leis transporto priemonei iš Rusijos Federacijos kirsti Lietuvos Respublikos sieną.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad muitinės darbuotojas, 2016 metų rugpjūčio pabaigoje, naktį atvykusią puspriekabę nuskanavo mobilia rentgeno kontrolės sistema, tačiau rentgenografiniame vaizde matydamas, kad puspriekabės šaldytuvo ertmėse yra paslėpta draudžiamų daiktų, tyčia neišsaugojo puspriekabės skenavimo rentgenografinio vaizdo nuotraukos ir muitinės Elektroninio žurnalo informacinėje sistemoje neteisingai nurodė, kad neatitikimų nenustatyta.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Klaipėdos teritorinės muitinės inspektorius puspriekabės skenavimo rentgenografinio vaizdo nuotraukos neišsaugojo ne vienintelį kartą. Renkant tyrimui svarbius duomenis, nustatyta, kad tas pats darbuotojas, galimai, neišsaugojo nuotraukos su ta pačia transporto priemone daugiau nei dešimt kartų.

Bylos duomenimis, kitiems muitinės darbuotojams neradus peršviesto transporto priemonės vaizdo ir patikrinus puspriekabę dar kartą, nelegaliai gabenamos cigaretės buvo surastos. Nustatyta, kad vairuotojas puspriekabėje-šaldytuve specialiai grindyse ir lubose įrengtose slėptuvėse gabeno 57 tūkstančius 61 pakelį cigarečių, paženklintų Rusijos Federacijos banderolėmis, kurių vertė siekia beveik 163 su puse tūkstančio eurų. Transporto priemonėje taip pat aptikta 7 tūkstančiai pakelių cigarečių, nepaženklintų jokiomis banderolėmis. Jų vertė vertė siekia 20 tūkstančių eurų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai vadovavę šiam ikiteisminiam tyrimui, bylą su kaltinamuoju aktu Klaipėdos apygardos teismui perdavė pernai metų balandį. Klaipėdos teritorinės muitinės inspektoriui kaltinimai pareikšti pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius. Jis kaltintas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir padėjimu padaryti kontrabandą. Puspriekabės vairuotojui kaltinimai buvo pareikšti dėl to, kad per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno privalomus pateikti muitinei daiktus, kurių vertė viršijo 250 MGL dydžio sumą (9500 eurų), tačiau muitinės kontrolei jų nepateikė.

Klaipėdos apygardos teismas savo nuosprendžiu taip pat paskelbė, kad nelegaliai gabentos cigaretės turi būti sunaikintos, o vilkikas su puspriekabe konfiskuoti.Paskelbtas Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas per 20 dienų.

Generalinės prokuratūros inf.

Griežtai draudžiama Pagėgiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Pagėgiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Pagėgiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.163.19.57.

Rašyti

Portalo Pagėgiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Pagegiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Seimas įteisina naujus paslaugų įtraukimo kriterijus į PSDF sąrašą

Seimo nariai apsisprendė ir pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, nustatyti kriterijus paslaugų įtraukimui į Privalomojo sveik...

Naujieji neįgaliojo pažymėjimai bus patogesni

Nuo sausio 1 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) negalią turintiems asmenims išduos naujo pavyzdžio neįgaliojo pažymėjimus. Nau...