Septintoji regioninė liaudiškų kapelų sueituvių šventė „Linksmoji armonika – 2018“

Visas Natkiškių kaimelis birželio 3 dieną skambėjo nuo dainų ir smagios muzikos.

Šventė prasidėjo 12 val. Natkiškių bendruomenės namuose, kuriuose vyko seminaras-mokymai „Liaudies muzikos instrumentai“. Renginį vedė Šilutės rajono Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro kaimo kapelos „Lolytėlė“ vadovas Kazys Budrys. Dalyviai sužinojo daug įdomybių apie muzikos instrumentus, galėjo patys pabandyti jais pagroti. Buvo pristatyta senovinių liaudies instrumentų ekspozicija.

14 val. šventė persikėlė į Natkiškių parkelį, į kurį sugužėjo net 13 kapelų iš įvairių Lietuvos vietų. Šventę pradėjo Natkiškių kultūros namų duetas: Asta ir Laimutė, pasveikindamos savo daina visus tėvelius, senelius ir prosenelius. Juk pirmasis birželio sekmadienis skirtas Tėvo dienai. Šventės vedėjos Rasa ir Danutė padovanojo tėveliams gražių posmų ir eilių. Šventė buvo skirta ne tik tėveliams, bet ir Lietuvos šimtmečiui, todėl buvo nuspręsta sudainuoti lygiai 100 dainų, o ir saviveiklininkų buvo visas šimtas. Dainavo kapelos, dainavo žiūrovai, dainavo ir kapelų vadovai. Kapelų pasirodymus atidarė Natkiškių kultūros namų solistas Rokas su daina „Jurgelio polka“ ir susilaukė gausių aplodismentų.


Buvo pristatytos visos trylika kapelų:

Tauragės rajono Norkaičių etnokultūros centro kapela „Miltauja“, vadovė Birutė Jasaitienė.Telšių rajono Nevarėnų kultūros centro kapela „Trukt už vadžių“, vadovas Vidmantas Sabaliauskas.Šilutės rajono Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“, vadovė Virginija Rukštaitienė.Tauragės rajono Sartininkų kultūros namų kaimo kapela „Kamana“, vadovas Zigmas Lešinskas.Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“, vadovas Petras Pojavis.Šilutės rajono Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų centro kapela „Lolytėlė“, vadovas Kazys Budrys.Šakių kultūros centro Slavikų laisvalaikio salės kaimo kapela, vadovė Renata Baltrušaitienė.Raseinių rajono Girkalnio kultūros namų kaimo kapela „Gojus“, vadovė Sigita Vaitiekūnienė.Telšių rajono Ryškėnų kultūros centro kapela „Čia ir dabar“, vadovai Sandra Petrulienė ir Sigitas Petrulis.Jurbarko rajono Veliuonos kultūros centro Raudonės kaimo kapela, vadovas Jonas Apolius Grygartas.Tauragės rajono Skaudvilės kultūros namų kapela „Dobilas“, vadovė Rasa Bartkuvienė.Radviliškio rajono Šeduvos etnokultūros centro instrumentinė grupė, vadovas Erichas Burbulis.Pagėgių savivaldybės kultūros centro Natkiškių kultūros namų kaimo kapela „Vaivorykštė“, vadovas Valdas Armonas.Visi kolektyvai atliko po 4 pasirinktus kūrinius. Visų pasirodymai nuostabūs, smagūs ir nuotaikingi. Nuoširdus ačiū kolektyvams ir jų vadovams už puikią nuotaiką, gražius pasirodymus, nors šventė vyko 5 valandas, bet visų nuotaika buvo puiki ir pakili.

Tarp kapelų įsijungė ir pasakoriai, kurie puoselėja lietuvišką žodį: Augustas Reikertas, Aurelija Jankauskytė ir Kristina Rupšytė. Jiems taip pat padėkota, įteikta atminimo dovanėlė.

Šventės dalyvius, tėvelius sveikino Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė ir Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė. Šventinį tortą dalyviams dovanojo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.

Visi kolektyvai apdovanoti padėkomis, prisiminimo dovanėlėmis, vadovams įsegti Rasos ir Valdo sukurti atminimo ženkliukai, skirti šventei ir Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, bei kalendoriukai su Natkiškių vaizdais.

Dėkojame pagrindiniam finansiniam šventės rėmėjui - Lietuvos kultūros tarybai. Taip pat Pagėgių savivaldybės administracijai, Irenos Jurkūnienės individualiai įmonei, Pagėgių kultūros centrui, Tadui Girčiui, informaciniams rėmėjams. Nuoširdus ačiū Natkiškių seniūnei Vilytai Sirtautienei ir seniūnijos darbininkams, visiems pagalbininkams, vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie šventės. Dėkojame ir šventėje savo produkciją pristačiusiems ir prekiavusiems tautodailininkams bei amatininkams.Taip pat dėkojame žiūrovams, kurie pasidarė šventę sau: dainavo, lingavo, plojo ir sukosi šokių ritme.

Griežtai draudžiama Pagėgiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Pagėgiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Pagėgiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.85.10.62.

Rašyti

Portalo Pagėgiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Pagegiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Mikroautobusui buvo parūpinti du, įtariama, suklastoti registracijos liudijimai

Panemunės punkte Pagėgių pasieniečiai sulaikė Rusijos pilietį, mikroautobuso „Fiat Ducato“ savininką. Patikros metu rasti du, įtariama, su...

Knygnešių keliais — MISIJA ĮMANOMA!

2019 m. gegužės 7 d. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus kiemas buvo pilnas linksmo mokinių šurmulio. Čia vyko teatralizuotas eduka...