Po Dievo dangum – Lietuva

Po Dievo dangum – Lietuva, po tuo pačiu Dievo dangumi Pagėgiai, po Dievo dangumi Mes - dainuojantys, šokantys, sportuojantys, fotografuojantys, sakantys gražius žodžius vienas kitam...visi...Mes.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos teatralizuotas spektaklis  „Po Dievo dangum – Kovo 11-oji“ – ir Pagėgių krašto žmonių, pelniusių tarptautiniuose, respublikiniuose konkursuose prizines vietas apdovanojimai -  tai antrasis renginys iš renginių ciklo, skirto Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti“ Po Dievo dangum – Lietuva“.

Projektą, apimantį keturis renginius, keletą kilnių akcijų, veiklų finansavo Lietuvos Kultūros taryba ir Pagėgių savivaldybės administracija, o reginius kūrė, organizavo pagėgiškiai kūrėjai, menininkai, kultūros mylėtojai.

Renginio pradžioje  pagėgiškio, kūrėjo, kompozitoriaus Aro Žvirblio vaizdo ir garso takelio „Šventas ryšys“ akordai gražino mus praeitin, privertė apmastyti mūsų krašto istorijos svarbą  ir tautos didybę. Šventas ryšys –  visada bus Šventas tarp Žmogaus ir Valstybės, tarp Piliečio ir Gimtinės. Prasmingas ir ilgaamžis ryšys išlieka, susitelkus visuomenei, jai pačiai aktyviai dalyvaujant valstybės kūrimo procesuose.

 Du teatralizuoti personažai: Baltasis ir Juodasis Metraštininkai ( pedagogai, lituanistai,  pagėgiškiai Dalia ir Vaclovas Navickai)  akcentavo renginio  idėją, vedė žiūrovus ir dalyvius valstybės kūrimo keliu.

Meninėje publicistinėje programoje „Lietuvininkų atminimui“ (rež. Klaipėdos menų akademijos teatro katedros docentė dr. Irena Bierontaitė) Mažosios Lietuvos moterų portretus sukūrė ir jautriai juos pavaizdavo jaunosios teatro katedros aktorės. Švelniai grojo arfa, tarsi primindama Vydūno mintis ir gerumą.

 Scenoje oriai prieš kraštiečius stovėjo Respublikoje Pagėgius garsinę pagėgiškiai: geriausiai tradicijas puoselėjusios Mažosios Lietuvos etnografinio regiono seniūnijos seniūnė Vilyta Sirtautienė, Pagėgių viešosios bibliotekos darbuotoja, fotografė Asta Andriulienė,  Vilkyškių bendruomenės pirmininkė Laura Grodeckienė, geriausias melžėjas Lietuvoje Ričardas Čiužas, tarptautinio šokių konkurso, vykusio Rygoje prizinių vietų nugalėtojų, Pagėgių savivaldybės Kultūros centro šokių kolektyvų „Marguva“ ir „Harmonija“ vadovė Gražina Paliokienė, imtynininkai Artiomas Auga, Gytis Jovaiša, Donatas Pliuškevičiui, Svajūnas Šakys, Mantas Adomaitis, Denius Širvaitis, Gvidas Rubežius ir krepšininkų treneris Ervinas Kuncaitis.

„ Ir kas gi, jei ne mes, kuriame istoriją, o jūs istoriją apie Pagėgių kraštą įrašėte ryškiai visoje Lietuvoje ir už jos ribų“, savo sveikinimo kalboje sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, jau trečiąjį kartą minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanodamas respublikoje pasižymėjusius žmones.

  Kovo 11-osios koncertas - kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų metų ataskaitinis koncertas. Šventinė popietė buvo nuspalvinta dainomis ir šokiais, kuriuos atliko Pagėgių savivaldybės Kultūros centro, Natkiškių kultūros namų saviveiklininkai.

Finaliniame koncerto kūrinyje scenoje sustojo virš 40 meno mėgėjų kolektyvų dalyvių. Pasak Pagėgių savivaldybės Kultūros centro direktorės Svetlanos Jašinskienės „ ...ir tai tik dviejų seniūnijų meno mėgėjų kolektyvų dalyviai, o kad taip scenoje atsirastų visų penkių seniūnijų meno mėgėjų kolektyvai, juk norinčių dainuoti, šokti yra visose penkiose seniūnijose“.

Sekmadienį Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčioje puikų koncertą „Dainuoju Lietuvą“ gausiai susirinkusiems parapijiečiams ir svečiams dovanojo Pagėgių meno ir sporto mokyklos jaunių choras (vad. Regina Pilkionienė ir Evelina Norkienė).

Tad kurkime valstybės istoriją taip, kad ji liktų didinga-  ateinantiems po mūsų. Kultūros centro informacija 

Griežtai draudžiama Pagėgiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Pagėgiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Pagėgiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 107.23.176.162.

Rašyti

Portalo Pagėgiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Pagegiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Ministras L. Kukuraitis: pasiekėme kompromisą dėl vaikų apsaugos

Seimas antradienį po svarstymo pritarė jungtiniam Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Seimo nario Ramūno Karbauskio Vaiko teisių apsaug...

Naujovės, kurios padės šeimoms nuomotis ar įsigyti būstą su valstybės parama

Nuo šių metų rugsėjo savivaldybės galės lengviau pasirūpinti žmonėmis, kuriems būtinas socialinis būstas. Seimas antradienį pritarė įsta...