Lietuvos 100-mečio proga „Toksika“ iš 100 mokyklų nemokamai surinks pavojingąsias atliekas

Pavojingas atliekas surenkanti ir tvarkanti valstybės įmonė „Toksika" kreipiasi į Lietuvos mokyklas ir kviečia nepriklausomybės šimtmetį mokykloms pasitikti švaresnėms. „Toksika" pasisiūlė nemokamai sutvarkyti pavojingas atliekas iš 100 mokyklų. Be to, įmonė moksleivius kviečia į specialias pamokas, kuriose bus pasakojama apie buityje ir mokykloje susidarančias pavojingąsias atliekas bei būdus jas surinkti ir tinkamai sutvarkyti.

„Norime padėti mokykloms šventes pasitikti švaresnėms – žinome, kad švietimo įstaigoms ypač sudėtinga tinkamai sutvarkyti pavojingas atliekas, kurios susidaro mokyklose – chemijos pamokose, buities darbų dirbtuvėse ir t.t. Kartu norime šviesti ir mokytojus, ir moksleivius, kokios atliekos yra pavojingos, kaip jas reikėtų tinkamai sutvarkyti. Ketiname ir patys vykti į mokyklas, ir moksleivių grupes pakviesti į ekskursijas pavojingųjų atliekų tvarkymo įmonėje „Toksika" bei parodyti, kaip tinkamai ir saugiai utilizuojamos tos atliekos, kurios buityje kelia pavojų", - pasakojo „Toksikos" generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

„Dabar daug kalbama apie antrinį žaliavų panaudojimą, tačiau ne visi indai ir medžiagos tinka perdirbimui. Net atvirkščiai – antrinis jų naudojimas gali sukelti tik dar daugiau žalos. Ypač tai pasakytina apie indus nuo chemikalų, buitine chemija užterštos medžiagos ir t.t. Norime, kad vaikai ir mokytojai išmoktų savo kasdienėje buityje atpažinti tas medžiagas ir talpas, kurios pažymėtos pavojingų medžiagų ženklu, ir žinotų, kaip su jomis elgtis", - teigė „Toksikos" vadovas.

Mokyklos kviečiamos pildyti paraišką, pasikviečiant į svečius „Toksikos" ir gamtosaugos specialistus pravesti ekologijos pamoką apie pavojingąsias atliekas. 10 mokyklų bus pakviesta apsilankyti pavojingųjų atliekų tvarkymo įmonėje "Toksika", o 10-yje mokyklų bus pravesta edukacinė pamoka apie pavojingųjų atliekų tvarkymą. Mokyklos kviečiamos užpildyti pridedamą paraišką atliekoms surinkti ir ekologijos pamokai surengti.

Mokyklų paraiškų apie sukauptas pavojingąsias atliekas „Toksika" lauks iki 2018 m. balandžio 16 d. Savo ruožtu „Toksika" ieškos geriausio būdo, kaip atliekas tinkamai surinkti ir sutvarkyti.

Iš visų pareiškusių norą dalyvauti mokyklų bus pasirinkta 100 mokymo įstaigų, kurioms nemokamai bus sutvarkytos pavojingosios atliekos.

„Norime, kad šimtmečio proga padarytume Lietuvą ne tik šventiškesnę, bet ir švaresnę", - lūkestį išsakė „Toksikos" vadovas.

„Toksika" yra vienintelė Baltijos šalyse pavojingas atliekas surenkanti, deginanti ir specialiame sąvartyne saugiai utilizuojanti įmonė. Ji turi padalinius Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Alytuje. Per metus „Toksika" surenka iki 11 tūkstančių tonų pavojingų atliekų.

Mokyklos gali priduoti šias atliekas:

laboratorinės cheminės medžiagos;

užteršta cheminėmis medžiagomis pakuotė (stiklinė, plastikinė, metalinė);

dažai, lakai;

cheminėmis medžiagomis užteršta mediena, popierius ar kt.

seni vaistai, tvarsčiai ir kitos medicininės atliekos;

spausdintuvų kasetės;

sena buitinė technika;

akumuliatoriai, seni elementai;

liuminisencinės lempos;

automobilinės atliekos, t. y. alyva, padangos, filtrai, amortizatoriai ir kt.

astbesto atliekos;kitos pavojingos atliekos (išskyrus sprogias ir radioaktyvias).

Griežtai draudžiama Pagėgiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Pagėgiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Pagėgiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.56.90.

Rašyti

Portalo Pagėgiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Pagegiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Materialinį nepriteklių patiriančių gyventojų dalis – mažiausia per dešimtmetį

Materialinį nepriteklių patiriančių gyventojų dalis Lietuvoje 2018 m. buvo mažiausia per dešimtmetį. Anot Statistikos departamento duomenų, p...

Atsargiai - keliuose laukiniai gyvūnai!

Susidūrimas su laukiniu gyvūnu kelyje – tai eismo įvykis. Jeigu apgadinti kelio ženklai, atitvarai arba kiti kelio elementai, jei buvo sužeista...